Veel gezien vandaag
Dinsdag 16 september zaten we om 9.00 uur aan het ontbijt de koffers stonden al in de auto dus we konden meteen vertrekken na het eten. De navigatie werd op Honfleur gezet dus de reis kon weer beginnen. Als eerste kwamen we de prachtige De Pont de Normandie tegen met een totale lengte van 2.143,21 m, de langste in zijn soort in Europa.
De brug is na een bouwtijd van zeven jaar op 20 januari 1995 ingewijd. Op het moment van opening was het de langste tuibrug ter wereld en ook de overspanning van 856 m tussen twee pilaren was destijds ongeëvenaard. De twee betonnen pilaren hebben de vorm van een omgekeerde Y. Het gewicht van elke pilaar is 20.000 ton en de hoogte bedraagt 214,77 m. Meer dan 19.000 ton staal en 184 kabels waren nodig voor de constructie van de pilaren.
Een prachtig kunstwerk en zo reden we Honfleur binnen. Ook dit is een mooi gezellig stadje maar wat een drukte met toeristen niet normaal. We hebben natuurlijk wel wat dingen bekeken en gezellig wat gedronken aan de haven. De kerk Sainte Catherine bezocht deze werd gebouwd en buiten de fundamenten is de rest helemaal van hout gebouwd wat eigenlijk in die tijd niet gebeurde. De kerk heeft de vorm van een boot, het waren de plaatselijke timmerlui (en botenbouwers) die hiervoor zorgden, het is de grootste houten kerk van Frankrijk. Breng ook een bezoekje aan de nabijgelegen houten klokkentoren Clocher de l’église Sainte-Catherine.
De Lieutenance hier woonde vroeger de gouverneur het gebouw is wel veel gewijzigd van vorm want in de 16de eeuw was er ook een kleine belforttoren aangebouwd. De naam ‘Lieutenance’ is ontstaan doordat dit gebouw deel uitmaakte van een kasteel en hier de luitenant van de koning logeerde.
Het marinemuseum is gehuisvest in de voormalige kerk Saint-Etienne. Dit is de oudste kerk van Honfleur. Bij de haven staat een hele oude draaimolen en die draait nog steeds zijn rondjes.
Net buiten de stad op een heuvel heb je een prachtig uitzicht over Honfleur, Le Havre en de Seine, vanaf het uitzichtpunt du Mont Joli, tevens staat daar de kapel van Notre-Dame de Grace.
Daarna zijn we verder gegaan naar de plaats Lisieux en deze is wereldberoemd dankzij Thérèse Martin, beter bekend als de Heilige Theresia van het Kind Jezus. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Lisieux (na Lourdes) beschouwd wordt als het op één na belangrijkste bedevaartsoord van Frankrijk. Elk jaar komen ongeveer 700.000 pelgrims naar de Baseliek die ter ere van de Heilige Theresia is aangelegd.
Prachtig is deze baseliek en er is heel veel te zien maar ook te klimmen Ruud heeft de 301 treden beklommen je kon dat in de bovenrand van de kerk lopen en daarna de toren in en dan kon je buiten kijken naar de omgeving.
Nadat we dat allemaal hadden gezien zijn we eerst naar ons hotel in Caen gereden en van daaruit te voet naar het Memorial cite des memoires deze ligt op een steenworp afstand van de landingsstranden van D-Day een niet te missen museum in Normandië.
Van het ontstaan van de Tweede Wereldoorlog tot het einde van de Koude Oorlog vertellen de museumdisplays het verschrikkelijke verhaal van de 20e eeuw. Prachtig uitgelegd met foto’s, voorwerpen, film en nog wel in het Nederlands.
Ik denk dat we er wel drie uur hebben rond gelopen het was echt wel heel interessant. Daarna terug gelopen om de auto te halen en naar Caen gereden om lekker te gaan eten.
In Dongen was het ook een drukke dag Zayn moest een spuit gaan halen voor het RS virus dat is nieuw voor baby’s en tevens werd hij ook gewogen en hij was weer goed aangekomen. Ook zijn geboortebeer is besteld dus ben benieuwd straks als hij binnen komt hoe dat gewicht aan voelt. s’morgens is Danielle en Rob met Senna bij zolderkids gaan kijken want dat had Rob nog niet gezien en tevens was er het intake gesprek. Ook zijn alle producten van de AH winkel binnen voor Senna dus nu Zayn nog. Daarna nog een rondje gelopen en bij ons de restafval buiten gezet en de krant meegenomen voor buurman Meeuwis. We kregen ook nog een leuk filmpje op de app dat Senna aan het brabbelen was wat gaat het snel.
Ik zie al verschillende bekende dingen voor ons, daar in Calvi. Dat gaat een hele mooie vakantie worden, dat weet…